Alte job-uri - Electrician montaj instalatii electrice industriale Slatina

Adauga la favorite
Publicat pe 22/11/2021
Publicat de IMSAT SA
Vizualizate de 20 persoane
#19367

Descrierea anuntului

Candidatul ideal
Studii medii – Liceu, Scoala profesionala / Scoala de meserii – cu antetul ministerul educatiei si invatamantului si/sau ministerul muncii.
Experienta de lucru ca electrician minim 2 ani in montaj instalatii electrice industriale – curenti slabi, forta, instrumentatie
Capacitate normală de adaptare la condiţiile de muncă.
Buna capacitate de comunicare.
Seriozitate si dinamism.
Persoana organizata.
Apt pentru lucrul la inaltime.
Fara cazier
Disponibilitate de deplasare
Se va face verificarea teoretica si practica a cunostintelor
Permis conducere cat B

Descrierea jobului
Postul este pe santierul din Slatina si alte santiere IMSAT si raporteaza Inginerului Executie.

Responsabilitati:

• citeşte şi interpretează corect schema electrică;
• alege materialele, dispozitivele, echipamentele şi aparatele de măsură conform specificaţiilor din schemă;
• stabileşte traseul instalaţiei în funcţie de cerinţe şi disponibilităţi;
• montează tuburile de protecţie, conductorii şi echipamentele şi realizează conexiunile şi izolaţiile conform schemei şi normelor tehnice de securitatea muncii;
• pune sub tensiune instalaţia şi utilizează aparate, tehnici şi proceduri specifice pentru verificarea funcţionării acesteia;
•repară sau înlocuieşte eventualele echipamente defecte, conductori, izolaţii etc. conform cerinţelor.

Se ofera un salariu atractiv, bonuri de masa sau diurna, al 13lea salariu, pachet de servicii medicale la o clinica privata.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Descrierea companiei
Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale

Puteti aplica cu CV pe adresa hr@imsat.ro

Judet
Bucuresti
Oras
Bucuresti