Alte job-uri - MINER - Mineri de producție subterană, miner final de dezvoltare

Adauga la favorite
Publicat pe 14/10/2021
Publicat de Vast Baita Plai
Vizualizate de 55 persoane
#20090

Societate romaneasca cu capital strain recruteaza urgent din orice zona a tarii forta de munca calificata si necalificata pentru lucru in subteran la Mina Baita Plai.
Orice miner care a avut experiență într-o mină subterană de roca tare în ultimii 2 ani. Sunt disponibile diferite niveluri de angajare
Responsabilitati:
- Configurarea și utilizarea burghielor și a mașinilor de găurit pentru a produce un model desemnat a găurilor pentru exploziv
- Încărcarea explozivilor, setatarea siguranțelor și detonarea explozivilor pentru a produce modelele de explozie dorite și fragmentarea rocii, în minele subterane
- Operarea mașinii scoop, a masinii de incarcat vagoneti cu si fara siloz, pentru a încărca și transporta minereul de la zonele de lucru pana la punctele de colectare minereu.
- Încărcarea și operarea locomotivelor subterane pentru transportul minereului de la zonele de lucru la suprafață.
- Efectuarea sarcinilor necesare pentru a asigura siguranța și pentru a sprijini avansul minier, cum ar fi scalarea pietrei libere de pe pereți și acoperiș, găurirea și instalarea șuruburilor de piatră, extinderea și instalarea conductelor de aer și apă, operarea mașinilor de încărcare a minereului, inspectarea puțurilor de mină, operarea palanelor de transport persoane, echipamente și materiale prin puțurile de mină și construirea de suporturi din lemn și cosuri, după cum este necesar
- Efectuarea întreținerii de rutină a mașinilor miniere
- În funcție de experiență, supravegherea mai multor echipe de mineri pentru a se asigura că producția planificată este livrată conform bugetului de producție, bugetului de cost și fără daune
Cerințe:
- Experiență anterioară în minerit subteran de roca tare minim 2 ani
- Fără cazier judiciar
- Calificare în Ingineria Minelor - Atestat - Diplomă – Parțial - Optional
Oferta:
- Salariu competitiv
- Tichete de masa
- Cazare
Cei interesati vor trimite CV urile la adresa de mail afcr@vastplc.com sau la fax: 0372 899 899

Judet
Bihor
Oras
Nucet