Restaurante - Catering - Restaurant Poiana Brasov angajeaza BUCATAR/PATISER/AJUTOR OSPATAR

Adauga la favorite
Publicat pe 14/09/2021
Publicat de sc belvedere horeca srl
Vizualizate de 13 persoane
#28308
525400 Lei

Descrierea anuntului

Candidatul ideal
Persoana serioasa, sociabila, cu bune abilitati de comunicare, determinata si dornica sa invete mereu lucruri noi;
Experienta in industria HORECA reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

BUCATAR/PATISER

Pregăteşte şi montează mâncărurile din reţetarul unităţii conform standardelor restaurantului;
Verifică materia primă cantitativ şi calitativ şi se asigură că va fi depozitată corespunzător;
Controlează frigiderele: calitate/termene de expirare pentru produsele existente;
Păstrează permanent ordinea şi curăţenia la locul de muncă;

AJUTOR OSPATAR
Intampinarea clientilor in restaurant;
Servirea clientilor;
Cunoasterea meniului a la carte al restaurantului;
Executarea mis-en-place-ului meselor si asigurarea curateniei;
Asistarea ospatarilor in activitatea de servire;
Debarasare mese;
Se ofera:
-pachet salarial atractiv + bonusuri;
-masa asigurata in timpul programului;
-cazare
-posibilitatea dezvoltarii si promovarii profesionale;
-transport.

Judet
Brasov
Oras
Poiana Brașov