Resurse Umane - Junior Recruiter

Adauga la favorite
Publicat pe 14/10/2020
Publicat de I Future
Vizualizate de 8 persoane
#7375

Descrierea anuntului

Noi, I Future, te vrem in echipa noastra pe tine!

Daca iti doresti o cariera in resurse umane si esti la inceput de drum, atunci avem un job pentru tine: Junior Recruiter (Bucuresti).

Suntem o echipa tanara mereu in cautare de solutii si ne dorim sa fim permanent mai buni decat am fost ieri.
Tocmai de aceea, stim ca nu vei rata ocazia sa cauti si sa gasesti persoanele potrivite pentru rolurile pe care le avem deschise.

Daca si tie iti plac provocarile la fel de mult cum ne plac si noua, hai sa vezi ce echipa faina gasesti in I Future!

Candidatul ideal:

- Studii superioare in domeniul stiintelor sociale sau resurse umane;
- Exeprienta in domeniu sau finalizarea unui internship / stagiu de practica in domeniu (minim 3 luni);
- Cunostinte de limba engleza (nivel mediu spre avansat);
- Implicarea in activitati extracuriculare reprezinta un avantaj;
- Cunostinte operare PC (MS Office);
- Abilitati bune de comunicare, de persuasiune si negociere;
- Atentie la detalii si dorinta continua de dezvoltare profesionala;

Descrierea jobului:

- Desfasurarea activitatilor de cautare (sourcing) pe platformele specifice si preselectia celor mai buni candidati;
- Realizarea evaluarii comportamentale si motivationale a candidatilor prin interviuri structurate, bazate pe competente;
- Alcatuirea intrebarilor necesare ghidului de interviu, in vederea surprinderii competentelor specifice rolului recrutat;
- Oferirea feedback-ului candidatilor implicati in procesul de recrutare;
- Actualizarea permanenta a bazei de date a departamentului de recrutare si realizarea rapoartelor periodice referitoare la activitatea desfasurata;
- Colaborarea eficenta cu membrii echipei in vederea imbogatirii cunostintelor departamentului.

Astept cv-ul tau pe adresa: i.kloss at ifuture.eu

Judet
Bucuresti
Oras
Bucuresti