Serviciu Clienti - Agent servicii clienti

Adauga la favorite
Publicat pe 24/05/2022
Publicat de Anca Bontea
Vizualizate de 20 persoane
#41683
Gratuit

Descrierea anuntului

Candidatul Ideal:

- Persoana muncitoare, responsabila, atenta la detalii;
- Persoana orientata catre devoltare si invatare;
- Poseda abilităţi de a utiliza fax, copiator, internet, e-mail;
- Abilităţi de organizare eficientă a propriei activităţi, de comunicare, de negociere, de adaptare la noi situaţii;
- Flexibilitate în gândire, persoană calmă, orientată către client.
- Abilitatea de a lucra sub presiune, persoană comunicativă, cu atitudine constructivă, capabilă să lucreze eficient în echipă.

Responsabilitati:

- Comunicare eficientă cu clientul cu privire la orice modificare a comenzii;
- Responsabil de primirea, urmărirea, în unele cazuri soluționarea și apoi, la autorizarea clientului, executarea rezoluțiilor de revendicări, returnări și refuzuri necomerciale;
- Analizarea și producerea rapoartelor privind volumul, valoarea și rezultatele livrarilor;
- Analizarea problemelor de stoc sau de livrare care afectează cererea clientului;
- Gestionarea evenimentelor clienților sau activitățile promoționale în legătură cu vânzările;
- Optimizarea comenzilor acolo unde este necesară eficiența logistică;
- Examinarea valorilor cheie (reclamatii, retururi, procesare a mărfurilor necorespunzătoare)
- Implicarea tuturor membrilor echipei în activități de îmbunătățire continuă și participarea la toate întâlnirile relevante cu clienții;
- Urmărirea datelor de bază pentru clienți.

Cerinte:

- Licență/Master
- 1-2 ani experiență de lucru pe poziții similare (de preferință experiență operațională în Serviciu Clienți);
- Cunoștințe avansate de calculator (Excel nivel mediu spre avansat);
- Excelente abilități organizatorice;
- Abilitati excelente de comunicare.

Ne puteti trimite CV-ul la adresa anca.bontea@manpower.ro sau ne puteti contacta la numarul de telefon 0 729 800 509

Judet
Bucuresti
Oras
Bucuresti